E System fir grammatesch Informatiounen iwwert d’Lëtzebuergescht
Wiel vun der Sprooch  [lu] [de] [fr]

 

exorzéieren austreiben (D)exorciser (F)
Stammformen exorzéierenexorzéiertexorzéiert
Eegenschaften Onregelméissegt Verb • Hëllefsverb hunn D'Endungen oftrennen? Jo/Neen
Indikativ Aktiv
Présent
echexorzéieren
duexorzéiers
hien/si,hatt/etexorzéiert
mirexorzéieren
direxorzéiert
siexorzéieren
Passé composé
echhunnexorzéiert
duhuesexorzéiert
hien/si,hatt/ethuetexorzéiert
mirhunnexorzéiert
dirhuttexorzéiert
sihunnexorzéiert
Plus-que-parfait
echhatexorzéiert
duhasexorzéiert
hien/si,hatt/ethatexorzéiert
mirhatenexorzéiert
dirhatexorzéiert
sihatenexorzéiert
Futur I
echwäert exorzéieren
duwäerts
hien/si,hatt/etwäert
mirwäerten
dirwäert
siwäerten
Futur II
echwäert exorzéiert hunn
duwäerts
hien/si,hatt/etwäert
mirwäerten
dirwäert
siwäerten
Conditionnel Aktiv
Zesummegesatene Conditionnel
echgéifexorzéieren
dugéifsexorzéieren
hien/si,hatt/etgéifexorzéieren
mirgéifenexorzéieren
dirgéiftexorzéieren
sigéifenexorzéieren
Conditionnel Passé composé
echhättexorzéiert
duhässexorzéiert
hien/si,hatt/ethättexorzéiert
mirhättenexorzéiert
dirhättexorzéiert
sihättenexorzéiert
Imperativ Partizip Infinitiv
Singulierexorzéier!
Plurielexorzéiert!
exorzéiert
exorzéieren
Wuertbildungen/Präfigéierungen
keng
Remarquen (intern)
None
 
 
© 2008-2010 Laboratoire de linguistique et de littératures luxembourgeoises, Université du Luxembourg, Peter Gilles