E System fir grammatesch Informatiounen iwwert d’Lëtzebuergescht
Wiel vun der Sprooch  [lu] [de] [fr]

 

fakturéieren berechnen (D)facturer (F)
Stammformen fakturéierenfakturéiertfakturéiert
Eegenschaften Onregelméissegt Verb • Hëllefsverb hunn D'Endungen oftrennen? Jo/Neen
Indikativ Aktiv
Présent
echfakturéieren
dufakturéiers
hien/si,hatt/etfakturéiert
mirfakturéieren
dirfakturéiert
sifakturéieren
Passé composé
echhufakturéiert
duhuesfakturéiert
hien/si,hatt/ethuetfakturéiert
mirhufakturéiert
dirhuttfakturéiert
sihufakturéiert
Plus-que-parfait
echhatfakturéiert
duhasfakturéiert
hien/si,hatt/ethatfakturéiert
mirhatefakturéiert
dirhatfakturéiert
sihatefakturéiert
Futur I
echwäert fakturéieren
duwäerts
hien/si,hatt/etwäert
mirwäerte
dirwäert
siwäerte
Futur II
echwäert fakturéiert hunn
duwäerts
hien/si,hatt/etwäert
mirwäerte
dirwäert
siwäerte
Conditionnel Aktiv
Zesummegesatene Conditionnel
echgéiffakturéieren
dugéifsfakturéieren
hien/si,hatt/etgéiffakturéieren
mirgéifefakturéieren
dirgéiftfakturéieren
sigéifefakturéieren
Conditionnel Passé composé
echhättfakturéiert
duhässfakturéiert
hien/si,hatt/ethättfakturéiert
mirhättefakturéiert
dirhättfakturéiert
sihättefakturéiert
Imperativ Partizip Infinitiv
Singulierfakturéier!
Plurielfakturéiert!
fakturéiert
fakturéieren
Wuertbildungen/Präfigéierungen
keng
Remarquen (intern)
None
 
 
© 2008-2010 Laboratoire de linguistique et de littératures luxembourgeoises, Université du Luxembourg, Peter Gilles