E System fir grammatesch Informatiounen iwwert d’Lëtzebuergescht
Wiel vun der Sprooch  [lu] [de] [fr]

 

frustréieren frustrieren (D)frustrer (F)
Stammformen frustréierenfrustréiertfrustréiert
Eegenschaften Onregelméissegt Verb • Hëllefsverb hunn D'Endungen oftrennen? Jo/Neen
Indikativ Aktiv
Présent
echfrustréieren
dufrustréiers
hien/si,hatt/etfrustréiert
mirfrustréieren
dirfrustréiert
sifrustréieren
Passé composé
echhufrustréiert
duhuesfrustréiert
hien/si,hatt/ethuetfrustréiert
mirhufrustréiert
dirhuttfrustréiert
sihufrustréiert
Plus-que-parfait
echhatfrustréiert
duhasfrustréiert
hien/si,hatt/ethatfrustréiert
mirhatefrustréiert
dirhatfrustréiert
sihatefrustréiert
Futur I
echwäert frustréieren
duwäerts
hien/si,hatt/etwäert
mirwäerte
dirwäert
siwäerte
Futur II
echwäert frustréiert hunn
duwäerts
hien/si,hatt/etwäert
mirwäerte
dirwäert
siwäerte
Conditionnel Aktiv
Zesummegesatene Conditionnel
echgéiffrustréieren
dugéifsfrustréieren
hien/si,hatt/etgéiffrustréieren
mirgéifefrustréieren
dirgéiftfrustréieren
sigéifefrustréieren
Conditionnel Passé composé
echhättfrustréiert
duhässfrustréiert
hien/si,hatt/ethättfrustréiert
mirhättefrustréiert
dirhättfrustréiert
sihättefrustréiert
Imperativ Partizip Infinitiv
Singulierfrustréier!
Plurielfrustréiert!
frustréiert
frustréieren
Wuertbildungen/Präfigéierungen
keng
Remarquen (intern)
None
 
 
© 2008-2010 Laboratoire de linguistique et de littératures luxembourgeoises, Université du Luxembourg, Peter Gilles