E System fir grammatesch Informatiounen iwwert d’Lëtzebuergescht
Wiel vun der Sprooch  [lu] [de] [fr]

 

accreditéieren beglaubigen (D)accréditer (F)to verify (E)
Stammformen accreditéierenaccreditéiertaccreditéiert
Eegenschaften Onregelméissegt Verb • Hëllefsverb hunn D'Endungen oftrennen? Jo/Neen
Indikativ Aktiv
Présent
echaccreditéieren
duaccreditéiers
hien/si,hatt/etaccreditéiert
miraccreditéieren
diraccreditéiert
siaccreditéieren
Passé composé
echhunnaccreditéiert
duhuesaccreditéiert
hien/si,hatt/ethuetaccreditéiert
mirhunnaccreditéiert
dirhuttaccreditéiert
sihunnaccreditéiert
Plus-que-parfait
echhataccreditéiert
duhasaccreditéiert
hien/si,hatt/ethataccreditéiert
mirhatenaccreditéiert
dirhataccreditéiert
sihatenaccreditéiert
Futur I
echwäert accreditéieren
duwäerts
hien/si,hatt/etwäert
mirwäerten
dirwäert
siwäerten
Futur II
echwäert accreditéiert hunn
duwäerts
hien/si,hatt/etwäert
mirwäerten
dirwäert
siwäerten
Conditionnel Aktiv
Zesummegesatene Conditionnel
echgéifaccreditéieren
dugéifsaccreditéieren
hien/si,hatt/etgéifaccreditéieren
mirgéifenaccreditéieren
dirgéiftaccreditéieren
sigéifenaccreditéieren
Conditionnel Passé composé
echhättaccreditéiert
duhässaccreditéiert
hien/si,hatt/ethättaccreditéiert
mirhättenaccreditéiert
dirhättaccreditéiert
sihättenaccreditéiert
Imperativ Partizip Infinitiv
Singulieraccreditéier!
Plurielaccreditéiert!
accreditéiert
accreditéieren
Wuertbildungen/Präfigéierungen
keng
Remarquen (intern)
None
 
 
© 2008-2010 Laboratoire de linguistique et de littératures luxembourgeoises, Université du Luxembourg, Peter Gilles