E System fir grammatesch Informatiounen iwwert d’Lëtzebuergescht
Wiel vun der Sprooch  [lu] [de] [fr]

 

accredit-éier-en beglaubigen (D)accréditer (F)to verify (E)
Stammformen accredit-éier-enaccredit-éier-taccredit-éier-t
Eegenschaften Onregelméissegt Verb • Hëllefsverb hunn D'Endungen oftrennen? Jo/Neen
Indikativ Aktiv
Présent
echaccredit-éier-en
duaccredit-éier-s
hien/si,hatt/etaccredit-éier-t
miraccredit-éier-en
diraccredit-éier-t
siaccredit-éier-en
Passé composé
echhunnaccredit-éier-t
duhuesaccredit-éier-t
hien/si,hatt/ethuetaccredit-éier-t
mirhunnaccredit-éier-t
dirhuttaccredit-éier-t
sihunnaccredit-éier-t
Plus-que-parfait
echhataccredit-éier-t
duhasaccredit-éier-t
hien/si,hatt/ethataccredit-éier-t
mirhatenaccredit-éier-t
dirhataccredit-éier-t
sihatenaccredit-éier-t
Futur I
echwäert accredit-éier-en
duwäerts
hien/si,hatt/etwäert
mirwäerten
dirwäert
siwäerten
Futur II
echwäert accredit-éier-t hunn
duwäerts
hien/si,hatt/etwäert
mirwäerten
dirwäert
siwäerten
Conditionnel Aktiv
Zesummegesatene Conditionnel
echgéifaccredit-éier-en
dugéifsaccredit-éier-en
hien/si,hatt/etgéifaccredit-éier-en
mirgéifenaccredit-éier-en
dirgéiftaccredit-éier-en
sigéifenaccredit-éier-en
Conditionnel Passé composé
echhättaccredit-éier-t
duhässaccredit-éier-t
hien/si,hatt/ethättaccredit-éier-t
mirhättenaccredit-éier-t
dirhättaccredit-éier-t
sihättenaccredit-éier-t
Imperativ Partizip Infinitiv
Singulieraccredit-éier!
Plurielaccredit-éier-t!
accredit-éier-t
accredit-éier-en
Wuertbildungen/Präfigéierungen
keng
Remarquen (intern)
None
 
 
© 2008-2010 Laboratoire de linguistique et de littératures luxembourgeoises, Université du Luxembourg, Peter Gilles