E System fir grammatesch Informatiounen iwwert d’Lëtzebuergescht
Wiel vun der Sprooch  [lu] [de] [fr]

 

cofinanzéieren mitfinanzieren (D)cofinancer (F)to co- finance (E)
Stammformen cofinanzéierencofinanzéiertcofinanzéiert
Eegenschaften Onregelméissegt Verb • Hëllefsverb hunn D'Endungen oftrennen? Jo/Neen
Indikativ Aktiv
Présent
echcofinanzéieren
ducofinanzéiers
hien/si,hatt/etcofinanzéiert
mircofinanzéieren
dircofinanzéiert
sicofinanzéieren
Passé composé
echhucofinanzéiert
duhuescofinanzéiert
hien/si,hatt/ethuetcofinanzéiert
mirhucofinanzéiert
dirhuttcofinanzéiert
sihucofinanzéiert
Plus-que-parfait
echhatcofinanzéiert
duhascofinanzéiert
hien/si,hatt/ethatcofinanzéiert
mirhatecofinanzéiert
dirhatcofinanzéiert
sihatecofinanzéiert
Futur I
echwäert cofinanzéieren
duwäerts
hien/si,hatt/etwäert
mirwäerte
dirwäert
siwäerte
Futur II
echwäert cofinanzéiert hunn
duwäerts
hien/si,hatt/etwäert
mirwäerte
dirwäert
siwäerte
Conditionnel Aktiv
Zesummegesatene Conditionnel
echgéifcofinanzéieren
dugéifscofinanzéieren
hien/si,hatt/etgéifcofinanzéieren
mirgéifecofinanzéieren
dirgéiftcofinanzéieren
sigéifecofinanzéieren
Conditionnel Passé composé
echhättcofinanzéiert
duhässcofinanzéiert
hien/si,hatt/ethättcofinanzéiert
mirhättecofinanzéiert
dirhättcofinanzéiert
sihättecofinanzéiert
Imperativ Partizip Infinitiv
Singuliercofinanzéier!
Plurielcofinanzéiert!
cofinanzéiert
cofinanzéieren
Wuertbildungen/Präfigéierungen
keng
Remarquen (intern)
None
 
 
© 2008-2010 Laboratoire de linguistique et de littératures luxembourgeoises, Université du Luxembourg, Peter Gilles